Możliwości oszczędzania z kredytem konsolidacyjnym.

Mamy kilka kredytów i coraz częściej zaczynamy mieć problem z regularnym spłacaniem zobowiązań bądź jeśli po prostu chcielibyśmy obniżyć swoją ratę, skorzystajmy z tego, jakie możliwości daje nam kredyt konsolidacyjny.

Jeżeli do tej pory płaciliśmy wszystko w miarę regularnie a opóźnienia nie były większe aniżeli kilka dni, to mamy szansę starać się o kredyt. Jednak to, czy go otrzymamy, zależeć będzie od naszej zdolności kredytowej. Jednak zanim nie spróbujemy, nie będziemy wiedzieć czy mamy szansę na kredyty konsolidacyjne. Pomińmy te rozważania. Przyjmijmy, że bank stwierdził, że da nam kredyt konsolidacyjny, teraz zastanówmy się jak, przy jego pomocy możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. Po pierwsze, kiedy uzyskaliśmy zgodę na kredyt, to już wiemy, jak wysoka będzie nasza nowa rata. Porównajmy ją ze starymi. Zapewne jest to różnica rzędu od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Zależy to od tego jakie kredyty konsolidowaliśmy. Weźmy pod uwagę, że jeżeli wśród połączonych zobowiązań był kredyt hipoteczny, to rata może się nawet zmniejszyć o połowę. Dobrze, mamy już wyliczoną różnicę. Teraz zastanówmy się, czy nie moglibyśmy za pomocą tej różnicy w kwocie zaoszczędzić. Aby oszczędzać dzięki konsolidacji, możemy ową kwotę lub jej część wpłacać co miesiąc, lub co drugi np. na konto oszczędnościowe. Po roku takiego oszczędzania sprawdźmy, ile mamy zgromadzonych pieniędzy na tym koncie. Kwota, którą zaoszczędziliśmy, może zostać przeznaczona na różnorakie cele, np. jeżeli jest to suma wysoka, to możemy pomyśleć nad tym, aby za jej pomocą sfinansować wakacje. Jeżeli są to kwoty mniejsze, to może np. zakup jakiegoś sprzętu do domu a może malutki remont albo po prostu zakupy. Jeżeli będziemy choć niewielką część z tej różnicy oszczędzać, to po pewnym czasie może nam wyjść odpowiednio wysoka suma.

Podsumowując, zaciągając kredyt, możemy również oszczędzić. Oczywiście, jeżeli jest to kredyt konsolidacyjny, który obniży nam ratę, a nie zwykły gotówkowy, dzięki któremu popadniemy w jeszcze większe długi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s